بلاگ

۷۶۹۸۰۹۸-۸۶۵۸

ویلایاب محبتی

آلاشت که ۳۹ کیلومتر مانده به سوادکوه مازندران قرار گرفته یکی از ییلاق های محبوب شمال کشور و مقصد خیلی ها برای آخر هفته های تابستانی و گرم است.

این روستای بسیار زیبا و خوش آب و هوا از لحاظ جغرافیایی در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از دریا قرار گرفته و جدا از شهرتش بخاطر داشتن مناظر بکر بخشی از شهرتش به این خاطر است که زادگاه رضاشاه پهلوی بوده.

درباره ی نام آلاشت

اهالی این منطقه نام ان را به سه شکل آلاشت، اِلاشت و اَلاشت تلفظ میکنند. در گف و گو با اهالی این روستا نام اِلاشت را بیشتر از زبانشان میشنوید.

اما نکته ی جالب توجه این است که در زبان مازندرانی آلاشت یعنی آشیانه عقاب که بخاطرعقاب های زیادی که در کوه های بلند این منطقه آشیانه دارند این نام را روی آن نهاده اند.

زیبایی های آلاشت

در ابتدا که به سوی آلاشت پیش میروید شاید فکر کنید که این هم مانند سایر مناطق اطراف است اما هر به مقصد نزدیک تر میشوید اختلاف دما را بیشتر حس خواهید کرد و رفته رفته مه غلیظ تر خواهد شد تا جایی که تا چند قدمی خود را نمیتوانید ببینید و هر چه درارتفاعات بالاتربروید حس خواهید کرد که روی ابر ها ایستاده اید.

از زیبایی های خاص آلاشت میتوان به رصدخانه، درختان سیب و آلو و گیلاس ، رودخانه چرات،  کوچه‌های تنگ و باریک و سنگفرش که خانه‌های خشتی با شیروانی‌های چوبی دارند، حیات وحش حفاظت شده و همچنین چوپانانی که دام هایشان را به چرا اورده اند اشاره کرد.

ویلایاب محبتی
رهن و اجاره
خرید و فروش بدون واسطه ملک در شمال کشور
معاوضه با ملک تهران و خودرو و…
کافیست باما تماس بگیرید
مورد توجه مشکل پسندان
درهر رنج قیمتی ویلای مورد علاقه خود را از ما بخواهید
حامد محبتی : ۰۹۱۱۱۲۰۵۷۹۷
پل های ارتباطی ما
آدرس کانال تلگرامی ما:
https://t.me/villayabmohabati
آدرس سایت ما :
www.villayabmohabati.ir
ادرس پیج اینستاگرام ما :
http://instagram.com/villayabmohabati

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Compare Properties

مقایسه (0)